ralph lauren paint

Spółka

NASZ BIZNES


ALKAL S.A. działa na rynku stolarki aluminiowej premium od 1998 r. W tym okresie Spółka zbudowała kompetencje technologiczne, organizacyjne oraz relacje z kluczowymi klientami na rynku zagranicznym i krajowym.

Akwizycja w obszarze pozyskiwania kontraktów handlowych jest zorientowana na obsługę kontraktów o wyższych barierach wejścia oraz cechujących się wyższą rentownością.


Działalność Spółki realizowana jest w trzech podstawowych obszarach produktowych:

 • Produkcja drzwi aluminiowych,
 • Produkcja i montaż architektonicznych systemowych elementów fasadowych,
 • Produkcja i montaż aluminiowych przeszklonych elementów przeciwpożarowych.


Oferujemy produkty stolarki aluminiowej stolarki wykorzystywane w różnych obszarach powłoki budynku, w tym budynkach biurowych, handlowych, hotelowych, biurowo-magazynowych, budynkach użyteczności publicznej oraz w budownictwie jednorodzinnym.


Obecnie działalność Spółki jest ukierunkowana na produkcję stolarki aluminiowej dla budownictwa obiektowego.


Współpracujemy z wiodącymi systemodawcami systemów aluminiowych w Europie co umożliwia nam oferowanie produktów wysokiej jakości, które spełniają najwyższe wymagania w zakresie efektywności energetycznej, bezpieczeństwa, komfortu i wzornictwa.

 
NASZA STRATEGIA


Celem strategicznym Spółki jest zwiększenie udziałów na zagranicznym oraz krajowym rynku stolarki aluminiowej klasy premium.


Strategia rozwoju Spółki zakłada dalszy rozwój kompetencji w obszarze stolarki aluminiowej oraz umacnianie pozycji na rynku krajowym i zagranicznym w oparciu o rozwój organiczny.


Spółka realzuje następujące działania w celu realizacji  planów strategicznych:

 • Dalszy rozwój produkcji drzwi aluminiowych,
 • Dalszy rozwój działalności produkcyjnej i montażowej architektonicznych systemowych elementów fasadowych,
 • Dalszy rozwój działalności produkcyjnej i montażowej przeszklonych elementów przeciwpożarowych,


Spółka buduje kompetencje w oparciu o inwestycje w nowoczesny park maszynowy oraz podnoszenie kwalifikacji doświadczonej kadry pracowników. W naszej wykorzystanie nowoczesnych technologii produkcyjnych, metod organizacji produkcji oraz materiałów konstrukcyjnych umożliwia tworzenie oferty produktowej w obszarze stolarki aluminiowej premium.


W 2010 r. Spółka uruchomiła produkcję stolarki aluminiowej z wykorzystaniem nowoczesnej linii produkcyjnej SCHÜCO w nowym zakładzie w Opatówku.


Wykorzystanie nowej linii produkcyjnej SCHÜCO umożliwi realizację następujących celów operacyjnych:

 • Automatyzacja procesu produkcji stolarki aluminiowej,
 • Zwiększenie zdolności produkcyjnych Spółki w zakresie stolarki aluminiowej,
 • Zwiększenie efektywności procesów produkcyjnych,
 • Zapewnienie powtarzalnej wysokiej jakości oferowanych produktów stolarki aluminiowej,
 • Zabezpieczenie terminowej realizacji zleceń produkcyjnych,
 • Zwiększanie wartości użytkowej produktów poprzez oferowanie produktów o wyższym stopniu zaawansowania technologicznego


W celu utrzymania wysokiej jakości produktów Spółka będzie wykorzystywała do produkcji materiały wysokiej jakości, dostarczane przed podmioty o ugruntowanej pozycji rynkowej.


W zakresie produkcji drzwi aluminiowych zakłada się dalszy rozwój sprzedaży eksportowej na nowych rynkach Unii Europejskiej.


Akwizycje kontraktów handlowych w dalszym ciągu będą zorientowane na obsługę kontraktów o wyższych barierach wejścia oraz cechujących się wyższą rentownością.

repliki zegarków rolex